Alwin Šťastná budoucnost

                                                *7.10.2012(447g)

Fotogalerie: http://friska.rajce.idnes.cz/Pejsek_modry/ 

                  http://abeik.rajce.idnes.cz/ALWIN/#

Majitel:         Zuzana Wojtovičová

Umístění:     Úholičky

Krevní linie:  Azur - Kazo

Číslo čipu:    967000009491863

1 narozeniny

Z Alwina je uplný rodinný mazlík. Když jsme doma, tak se od nás ani nehne. Jako správný pes nás pronásleduje na každém kroku. Přes den je na zahradě a hlídá. Jakmile si ale všimne, že se doma někdo mihnul, už sedí přede dveřmi a chce k nám.
Většinou každých 14 dní chodíme na cvičák. Na Alwina jde pomalu ale jistě puberta a tak musíme cvičit co nejvíc. Vyrostl z něj obrovský pes, který svou velikostí udivuje okolí. Často i nahání strach, ale nevím kdo komu víc. Alwin byl jako štěňátko trochu strašpytel a občas mu to zůstane do těď. Hrozně rychle vyrostl a je samá ruka samá noha. Teď má momentálně 42kg. Nejradši lehává pod stůl (pro 8 lidí), kde mu většinou na jedné straně kouká hlava a na druhé ocas. Říkají o něm, že je dlouhý jak Lovosice.
Z jeho srandovního mávátka (ocásku), co měl jako štěňátko, mu vyrostala nádherná ozdoba. Čumáček má černý jak uhel a očička hnědé. Je to prostě fešák! Má tedy zadní nohy trochu do X, ale dokud neuděláme rentgen, neviděl na nich pan veterinář nic špatného.
Co se týče chování k lidem a ke psům tak on většinou nemá problém. Moc ho ale nemají rádi psy, protože je mladší a už o tolik větší. K lidem je taky hodný. Když má z někoho strach, tak začne štěkat, což působí hrůzostrašně, ale já na něm vidim, že on má větší strach než ten na koho štěká. Moc to neumí s dětmi. Tím, že u nás už žádné dítě není, tak je nezná a chce si s nimi hrát, ale na to je moc velký. Takže v přítomnosti dětí je většinou na vodítku. Téměř vždy jsou z něj lidi ale okouzlení. Nedávno byl s rodiči na leteckém dnu ve Chrudimi, kde se stal nejobdivovanějším psem celé akce :)